תחרות כתיבה- תרומה לקהילה

רוצות להרוויח יהלומים בחינם? זה המקום!
סמל אישי של משתמש
לליוירטואלי

תחרות כתיבה- תרומה לקהילה

שליחה על ידי לליוירטואלי » 13 ינואר 2019, 12:04

שגרת היומיום שלנו היא שגרה עמוסה, ולפעמים, אנחנו שוקעות בתוך השגרה של עצמנו ושוכחות להסתכל החוצה.
חשוב שכן נסתכל החוצה וננסה לראות איך אנחנו יכולות לעזור לאחרים.
תרומה לקהילה מקרבת בין אנשים, מלמדת אתכן לתקשר עם אנשים אחרים, ונותנת לכם תחושה טובה יותר.
כל עזרה לאנשים אחרים יכולה להיחשב לתרומה לקהילה, מהתנדבות אחרי הצהריים ועד מילה טובה למישהו לידך, שתעלה לו חיוך על הפנים.
כל אחת מאיתנו יכולה לתרום לקהילה בדרכה שלה.
איך אתן תורמות לקהילה? איך כל אחד מאיתנו יכול לתרום לקהילה?

על התחרות
עד התאריך ה29 לחודש, באפשרותכן לשלוח קטע של עד 400 מילים המספר על תרומה לקהילה.
מתוכם, אני אדרג את הסיפורים ואבחר 10 שימצאו חן בעיניי במיוחד. אני בוחרת אותם על פי מקוריות, על פי ניסוח ועל פי חיבור רגשי.
10 הסיפורים שאמצא למוצלחים ביותר יזכו בפרס של 100 אבני חן.
זו שתכתוב את הקטע המקורי ביותר בעיניי, תזכה ב100 יהלומים!
ושתי בנות נוספות שכתבו את הקטעים הטובים ביותר בעיניי יזכו ב50 יהלומים.
בנוסף, בהמשך, 10 הקטעים שבחרתי יועמדו לסקר, בו תוכלו לבחור את הקטע האהוב עליכן.
זו שכתבה את הקטע שיהיה האהוב ביותר בעיניכן תזכה ב100 יהלומים,
ועוד 2 בנות שכתבו את הקטעים הטובים ביותר בעיניכן יזכו ב50 יהלומים.

שימו לב!
1. כל אחת יכולה להגיש קטע אחד בלבד לתחרות זו. מי שתשלח יותר מקטע אחד תיפסל מהתחרות.
2.אין לכתוב יותר מ400 מילים. חריגות גדולות ממספר עלולות לפסול אתכן מהתחרות.
3.חובה לציין את שם הדוגמנית שלך ביחד עם הסיפור.
4.את הקטעים יש לשלוח בתגובות לשירשור זה בלבד. הסיפורים הזוכים יפורסמו על ידי בנוסף גם בשירשור נוסף המיועד להצבעה.
5.ניתן לשלוח את הקטעים עד התאריך ה29 לינואר
6.ניתן לזכות ביותר מפרס אחד בתחרויות אלו.

בהצלחה לכולן!

אמלי-חלופית

Re: תחרות כתיבה- תרומה לקהילה

שליחה על ידי אמלי-חלופית » 13 ינואר 2019, 14:13

שם הדוגמנית : אמלי-

התרומה שלי לקהילה הייתה :
כל שנה הבית ספר שלי תורם לקהילה איך שהוא יכול והשנה לשיכבה שלי הגיעה התור ליתרום אז
חשבתי על רעיון לבית הקשישים אנחנו כבר עוזרים כמה שנים והלכתי למנהלת שלנו ואמרתי לה על הרעיון
הרעיון הוא כלה ליום אחד לוקחים כל חודש 5 או 4 קשישות ולוקחים מאפרת מיקצועית מסדרת שעיר מיקצועית ושמלות כמו בחתונה
ולוקחים כמה ילדים מכל כיתה שבשכבה שלי ויוצאים את=יתם לכמה שעות לבית הקשישים והמשפחות של חמש או ארבע הקשישות
גם באות והקשישות מספרות את סיפור החתונה שלהם ואז זה כמו "חתונה" בלי חתן , והילדים שמהשכבה שיוצאים באותו ביום
מכינים ריקוד או משהו.

נ.ב. כבר יצאתי והיה ממש כיף

זה היה הסיפור של התרומה לקהילה שלי

לולה1005

שליחה על ידי לולה1005 » 13 ינואר 2019, 16:50

התרומה לקהילה שלי
שם הדוגמנית: לולה1005

יום יום אני עוברת ומסתכלת בין האנשים הרבים ואני חושבת על איך לגרום להם אושר ואפילו הערכה עצמית
אף אחד לא יודע עד כמה זה חשוב, ביטחון עצמי, יחס , הרגשה טובה, וחיוך אמיתי.
החשש הגדול שבקרבנו הוא הבדידות הנצחית, אני כל כך מבינה את הפחד הזה ולכן חשוב לי לגרום לבני אדם לא להיות לבד לעולם.

בכיתה, כשיש עבודה בקבוצות אני בליבי מתפללת שלכולם תהיה קבוצה, ואם אני רואה ילד שאין לו עם מי להיות אני ישר מבקשת שיצטרף לקבוצה שלי, כדי שלא ירגיש לא רצוי ואף דחוי.
אני משתתפת בחוג כדורסל, תמיד יש קטע שבו אנחנו חייבות להתחלק לקבוצות. אנחנו מספר אי זוגי ככה שלאחת מאיתנו אין זוג. אני תמיד מוותרת בשביל האחרות שיהיו להן זוג ושאני אהיה לבד, כדי שהן לא יצטרכו לשאת את הבדידות. אני לא רוצה שמישהי מהן תרגיש בדידות או אפילו עצב על זה שהן לבד, זה פשוט כואב לי לראות את זה.

יש לי כמה חברות שסובלות מדיכאון, בלי שום הסברים אני תמיד מחכה להן כשאנחנו חוזרות מהבית ספר, אני מלווה אותן הביתה, כשיש להן בעיה אני תמיד מתקשרת ושואלת מה קרה ואיך אוכל לעזור, כי חשוב לי שהן יהיו מאושרות וידעו שיש מישהי שתבוא ותעזור להן בשעת הצורך.
אני יודעת שאני לא תורמת גדולה, אני יודעת שיש אנשים שהם הרבה יותר תורמים ומתנדבים ממני, אבל התרומה לקהילה שלי היא הרגשה טובה וכשאני רואה את חברות שלי מחייכות אני יודעת שהצלחתי,
כשמישהו חשוב לי אומר לי תודה, הלב שלי פשוט דופק בהתרגשות ובשמחה כי אני שמחה שעזרתי לו... לדעתי זו אחת התרומות הכי חשובות כי בלעדיה אנשים לא היו מאושרים, זה תמיד מתחיל בדברים הקטנים, בין אם חייכת לבן אדם, אמרת לו שלום, כשהוא היה חולה התקשרת אליו כדי לשמוע מה שלומו או סתם לדבר איתו.. בלעדי התקשורת הזאת העולם הזה היה יותר אכזרי, וכשאני מקיימת את התרומה הזאת אני מאושרת.

אם כולם יחשבו על האחר, ידאגו, יעזרו, יתמכו, יקשיבו, יעודדו... האווירה תשתנה, ואני בטוחה שאני אעבור ברחוב ואראה אנשים מחייכים יותר..

עד כאן הייתי לולה1005
המהממת שלכם❥ ✔

תמונה

כראמל38

שליחה על ידי כראמל38 » 13 ינואר 2019, 18:05

התרומה שלי לקהילה ♥
שם הדוגמנית: כראמל38

היי, יש שני נושאים מרכזיים שבהם בעיקר אני משתדלת לעזור לקהילה
1. אני הולכת הרבה פעמים לבתי אבות, ולמקומות של העולים מאתיופיה, חלק מהפעמים במסגרת בית הספר.
2. אני לא יודעת עד כמה זה נחשב... אבל אני חברה בעמותה חדשה ''לחיות מגיע לחיות'' יש בה כבר 60 אנשים וזה רק הולך וגדל.

1. לגבי הראשון, שאנחנו הולכים לבתי האבות אנחנו לפעמים שרים להם שירים, רוקדים, ומכינים איתם יצירות ומנסים לשמח אותם
2. אז בעמותה שאני נמצאת בה, לאחרונה אנחנו עושים יותר ויותר מכירות למטרות גיוס כספים למען בעלי החיים. באחת מהמכירות מצאנו כלב משוטט שהיה נראה רעב וצמא. השומר שליד המרכז המסחרי שבו ראינו אותו, בעט בו ולא נתן לו לאכול. נכנסנו לחנות החיות הקרובה וקנינו לו אוכל ומים. כאשר השומר שוב התחיל לבעוט בו ולקח ממנו את האוכל, התקשרנו לוטרינרית שיש לה סורק ברקודים, וכך השבנו את הכלב לבעליו.
~~~~~~~~~~~
בלי קשר, אני גם משתדלת לדאוג כמה שיותר לילדים בכיתה שלי וגם כאן, באתר. אני מנסה להיות כמה שיותר נחמדה, לשתף, לדאוג, ולעזור לאחרים

עד כאן הייתי, כראמל38 ;)

שלי2005

שליחה על ידי שלי2005 » 14 ינואר 2019, 01:26

שלי2005
התרומה שלי:

התרמה בשבילי זה דבר מאוד חשוב, המשפחה שלי ואני תמיד תורמים לבתי חולים ולבתי אבות. זה מרגיש טוב לתרום כי את עוזרת לאחרים וזה משמח אותם ואז זה גם משמח אותי.

בבית ספר שלי לאנשים התרמה זה נושא חשוב, תורמים גם בתוך הבית ספר וגם מבחוץ. איך זה התחיל? אז ככה, הבית ספר שלי תמיד תרם למקום שקוראים לו "make a wish" ותמיד חלק מהכסף שקיבלו הלך לתרומה. אני ועוד שתי בנות דיברנו וחשבנו על זה כמה שבועות שאנחנו רוצים לעזור יותר לבית ספר עם התרומות. היה לנו כמה רעיונות ושיתפנו אותם עם היועצת, לאחר מכן היא אמרה שזה רעיון מעולה ודיברה עם המנהלת ואז המנהלת נפגשה איתנו ושיתפנו אותה ברעיונות שלנו. רעיון אחד היה שנעשה תחרות בין כל הכיתות בבית ספר על מי שמביא יותר אוכל לתרומה. לדוגמא, פסטה, עדשים, חלב בקרטונים ועוד מלא. עכשיו זאת השנה השנייה שאנחנו עושים את זה. וכמובן שיש פרס לכיתה המנצחת, הכיתה שלי תרמה ואספה כמעט 200 קילו, (אני הבאתי בערך 40) וכפרס יצאנו לטיול והלכנו לעזור להביא את האוכל ולארוז אותו והראו לנו מלא דברים מגניבים ואני ממש מרוצה מהרעיון הזה.
עוד רעיון שהיה לנו זה לערב את המורים בדברים מצחיקים. עוד רעיון שאני חושבת שהלך ממש טוב זה היה בתחילת השנה, להביך את המורים. בואו נודה באמת:) לא באמת הבכנו אותם, עשינו תרומה ל make a wish ושאלנו את המורים אם הם רוצים להשתתף. התפקיד של הילדים היה להצביע, כל הצבעה עלתה שלושה שקלים לאחד או שלוש בשבע וחצי. התלמידים בחרו לאיזה מורה הם רוצים להצביע במשך שבוע וחצי. אחרי שבוע וחצי היה את הטקס החודשי שלנו, באמצע הטקס המורים שבחרו להשתתף קיבלו עוגה עם קצפת לפרצוף, עשינו הגרלה עם כל השמות של הילדים שהצביעו לאותו מורה ואז הילד שנבחר זרק למורה את העוגה לפרצוף.
לפני חודש המנהלת אמרה שאספנו מלא כסף ושנעשה עוד משהו דומה והיא הביאה את הרעיון שנזרוק עליה ביצים. התלמידים יכלו לשלם בשביל להיכנס להגרלה ואז בטקס לפני חודש אני נבחרתי מתוך השישה תלמידים וזרקתי על המנהלת ביצה.
חלק מהתרומות שאחנו עושים בבית ספר זה שכל שבועיים או שלושה יש ילדים שמכינים אוכל ומוכרים אותו בבית ספר, את הכסף אנחנו תורמים ל make a wish

תודה שקראתן את הסיפור שלי,
גם אם אני לא אזכה אני אהיה שמחה בשביל הזוכות ואני ממש שמחה שבחרתן את הנושא הזה כי בעיניי הוא מאוד חשוב לקהילה ואני לא אתבאס אם אני לא אזכה כי אני שמחה שהעלתן את הנושא הזה ונתתן לאחרים לדבר עליו.

שלי2005

תמר13

שליחה על ידי תמר13 » 14 ינואר 2019, 07:58

אני עובדת בלב בנימין שזו היא עמותה לילדים עם צרכים מיוחדים רציתי ללכת לשם כדי להרגיש סיפוק מזה שאני משמחת ילדים כאלה ונותנת משהו מימני.
גם אחותי הייתה שם ועכשיו היא עובדת באיזי שפירא ברעננה שזה בית ספר לילדים מיוחדים ואחותי הבכורה עובדת בכיתה של אוטיסטים, בקיצר זה עובר אצלנו בדם!

תמר13

שליחה על ידי תמר13 » 14 ינואר 2019, 08:07

תרומה לקהילה❤:
שם הדוגמנית: תמר13
אני מתנדבת בלב בנימין שזו היא עמותה לילדים עם צרכים מיוחדים רציתי ללכת לשם כדי להרגיש סיפוק מזה שאני משמחת ילדים כאלה ונותנת משהו מימני.
גם אחותי הייתה שם ועכשיו היא עובדת באיזי שפירא ברעננה שזה בית ספר לילדים מיוחדים ואחותי הבכורה עובדת בכיתה של אוטיסטים, בקיצר זה עובר אצלנו בדם!

וזהו בעיקרון זאת התרומה העיקרית שלי לקהילה!
נ.ב הרעיון של תרומה לקהילה הוא רעיון אדירררר

ניקול1233

שליחה על ידי ניקול1233 » 14 ינואר 2019, 08:25

שם הדוגמנית:ניקול1233
היי,אני רוצה לספר לכם איך אני תורמת לקהילה:
השנה קם אצלינו ארגון בביה"ס,שהבנות שבכיתה ח יאספו תרומות עבור בית ספר שנקרא: "צוהר לטוהר"-זה בית ספר לילדים עם מוגבלויות קלות עד קשות,והם זקוקים לכסף כדי שיהיה לילדים טוב וכיף,כדי שהילדים יוכלו לתקשר איתם,כדי לקנות תציוד הזה הם זקוקים לכסף,יש שם ילדים שללא מכשיר מיוחד הם לא יכולים ללכת,יש שם ילדים שללא מכשיר אי אפשר לדעת מה הם רוצים,יש שם גם ילדים שלא יכולים לתקשר-הם מוגבלים ממש:נכים,חירשים,אילמים,עוורים,וישנו מכשיר ממש יקר שקורא מהמוח שלהם,ואז יודעים מה הם רוצים,אז בבקשה תתרמו!זה חשוב!ככה לפחות עוד ילד יהיה שמח שלא שכחו תיום הולדת שלו!שמבינים אותו!

יעלולי

שליחה על ידי יעלולי » 14 ינואר 2019, 08:41

אני יעלולי אני מתנדבת עם כלבים בצער בעלי חיים כלבים בודדים חסרי בית עזובים מהבעלים שלהם ואנחנו דואגים להם למקום נעים עד שיש ימי אימוץ ואנשים יאמצו אותם אני אישית מאוד אוהבת כלבים כי כלב הוא חברו של האדם.אני מאוד אוהבת כלבים!
אני מאוד נהנת בתרומה שלי אז אני גם תורמת בכך שכל שבוע אני מביאה אוכל למשפחות נזקקות ועם זאת תורמת בגדים ישנים ואפילו את שמלת הבת מצווה שלי אני תורמת לנזקקים גם אני מתחילה לטייל עם כלבים של קשישים וכשאהיה גדולה אני רוצה ללכת לקשישים בודדים ולדבר איתם ולעזור להם שלא יהיו לבד
לסיכום אני מאוד אוהבת לתרום מעצמי אז כשאהיה גדולה אתרום עוד זה בטוח :D

גיני וויזלי

שליחה על ידי גיני וויזלי » 14 ינואר 2019, 08:48

תרומה היא מתנה הניתנת, בדרך כלל למטרות צדקה ו/או על מנת לקדם מטרה כלשהי. תרומה כוללת נתינה של מזומנים, שירותים, מוצרים חדשים או משומשים, כביגוד, צעצועים, מזון וכלי רכב. תרומה גם עשויה להיות גם הענקת סיוע הומניטרי, ויכולה להתייחס גם לצרכים רפואיים כגון תרומת דם או אף תרומת איברים להשתלה.

בישראל רווחת תופעת התרומות, הן על ידי גופים והן על ידי אנשים פרטיים. שיעור העוני בישראל, הגבוה בהשוואה למדינות מערביות אחרות, מדגיש את הצורך של חלק מהאוכלוסיות בקבלת התרומות. בפרט, שכיחה התופעה בחברה החרדית, הן בשיעור התורמים הגבוה והן בשיעור מקבלי התרומות[1]. הנורמות הגבוהות של תרומות בחברה זו מקורן בחיוב לתרום על פי ההלכה (מצוות מעשר) כמו גם ההשקפה ההלכתית לפיה צדקה שקולה כנגד כל המצוות, והנורמות הקהילתיות-חברתיות המאפיינות חברה סגורה, כחברה החרדית.

באהבה הדוגמנית גיני וויזלי ❤❤❤❤💋💖💖❤❤❤

שלח תגובה