תחרות כתיבה- תרומה לקהילה

רוצות להרוויח יהלומים בחינם? זה המקום!
ירדן123

Re: תחרות כתיבה- תרומה לקהילה

שליחה על ידי ירדן123 » 15 ינואר 2019, 00:17

תרומה לקהילה
*סיפור בדיוני*
מאת: ירדן123
.כשעליתי לתיכון מאוד התרגשתי, הגעתי לכיתה מוקדם והלכתי לתפוס מקום
כשהתחיל השיעור המורה התחילה להסביר מה יהיה השנה.
ואז היא הגיעה למעורבות חברתית, והסבירה מה זה.
בהתחלה התבאסתי, לא היה לי כוח לזה. אבל ראיתי הזדמנות להתחבר לילדים
דיבתי בהפסקה עם כמה בנות שנראו לי נחמדות ואז הצעתי להן שנתנדב ביחד והן הסכימו.
בחרנו ללכת לצער בעלי חיים כי כולנו אהבנו חיות וקבענו מועד.
כשהגענו ראינו את כל החיות אומללות בכלובים... הן שמחו מאוד כשהוצאנו אותם לטיול ושיחקנו איתם.
לראות את כל השמחה שגרמנו לחיות עשתה לנו טוב על הלב, אז הבנו את המשמעות האמיתית של לתת מעצמך לאחרים

בר_רפאלי_המלכה

שליחה על ידי בר_רפאלי_המלכה » 15 ינואר 2019, 00:48

היוש
שם הדוגמנית- kim1
לפני שנה בערך אני והמשפחה שלי הכנו משלוחי מנות לחיליים בחג פורים, הכנו עוגיות, יין, הכנו קוסקוס, והכנו סלטים ופיתות והלכנו לשמח את החיליים שלנו . בעיני זה דרך "להחזיר" להם טובה על מה שהם עושים בשבילנו- על זה שהם שומרים עלינו יום ולילה שהם מסכנים את עצמם למעננו, לא תמיד מעריכים אותם ובשביל זה אני והמשפחה שלי
הגענו לשמח אותם ולהראות להם שאכפת לנו מהם כל כך ולהוכיר להם תודה . כול חייל קיבל בחמגשית קוסקוס עם סלטים ולחם ובנפרד מארז עוגיות- ועל כל חמגשית כתוב משהו שונה פעם מריכים אותם פעם חג שמח גיבורים שלנו....
וזה התרומה שלי לקהילה- להוכיר לאנשים ששומרים עלינו

לוציהלאב

שליחה על ידי לוציהלאב » 15 ינואר 2019, 14:09

שם הדוגמנית שלי הוא: לוציה לאב
אני מתנדבת במסגרות שונות קרוב ל4 שנים.
בשנה הראשונה שהתנדבתי שזה היה לפני 4 שנים בערך, התנדבתי בגן שבו אני הייתי שהייתי קטנה, שחקתי עם הילדים, עזרתי לגננת בכול מני דברים כמו לסדר ולהכין כול מני דברים לילדים.
בשנתיים שלאחר מכן התנדבתי במד"א (מגן דוד אדום) בתפקיד מגישת עזרה ראשונה באמבולנס, טפלתי בלא מעט מקרים חלקם ממש מסובכים ואפילו מסוכנים, ראיתי תאונות דרכים, אנשים שעברו דברים ממש קשים, אירועים מוחיים, קוצר נשימה לפעמיים רציני ולפעמיים סתם מלחיץ אפילו ראיתי לידה (וזה היה הכי כייף).
במד"א אנחנו עזרים לקהילה בעוד דרך, כול שנה לפני ראש השנה ופסח מתנדבי מד"א אוספים מזון ומוצרים שצריך לחג למשפחות נזקקות, זאת אומרת היינו עומדים ליד הסופר ומבקשים מאנשים שנכנסים לקנות שיקנו משהו מהרשימה שמד"א היכנו ואז היינו מחלקים את המוצרים לארגזים ושולחים את הארגזים אלו למשפחות נזקקות.
ומאז שהפסקתי להתנדב במד"א לפני שנה בערך אני מתנדבת בבית הספר היסודי ביישוב בו אני גרה, אני עוזרת לילדים בלימודים, משחקת איתם בהפסקות, זה מאוד כייף ומספק לעזור לאנשים אחרים בייחוד שאת רואה את ההבדל והשיפור שהילדים עושים כשאת שם כדי לעזור להם, לתמוך בהם ולהאמין שהם יכולים, שהם רק צריכים לרצות ולנסות, כשאת נכנסת לכיתה מסוימת וכול הילדים רצים לחבק אותך זאת ההרגשה הכי נפלא בעולם, זה אומרת שהתרומה שלך משמעותית וחשובה, וזה כול כך כייף וכול כך מספק.
בנוסף לכול ההתנדבות הזאת אני תורמת דם, כבר תרמתי 4 פעמיים דם ופעמיים את השיער שלי.
כול פעם שאני תורמת אני מרגישה כול כך טוב עם עצמי ואני מקווה שאני ימשך לתרום עוד הרבה.

תפוח

שליחה על ידי תפוח » 16 ינואר 2019, 00:12

שם דוגמנית: תפוח
הסיפור שלי של תרומה לקהילה הוא קצת שונה. התרומה הזאת לא נועדה לעזור למישהו ספציפי, זה נועד לעזור לעתיד שלנו כמדינה.
אז בקיץ האחרון טסתי למחנה קיץ בארצות הברית מטעם הסוכנות היהודים על מנת לקרב את היחסים של היהודים בארץ לבין היהודים בארצות הברית. כשטסתי לשם למדנו על התרבות שלהם ואיך הם מסתדרים עם היהדות בחו"ל, וסיפרנו להם על החיים בארץ. זה מאוד עוזר לקשרים והרבה משפחות יהודיות בחו"ל עוברות לגור בארץ לאחר שהילדים שלהם חוו חוויה כזאת.
חוץ מזה זה מאוד כיף ואני ממליצה מאוד ללכת כי זה גם כיף בטירוף וכגם תרומה לקהילה. השנה אני חוזרת לשם שוב:)
מקווה שאהבתם את הסיפור שלי♥
(הכל אמיתי)

בלוסי

שליחה על ידי בלוסי » 16 ינואר 2019, 10:56

התרומה שלי לקהילה.
אני תורמת לקהילה מתאם בית הספר וגם מטעם עצמי.
שאני תורמת לקהילה מטעם בית הספר אני מרגישה שמחה גדולה אני מתנדבת בבית ספר, אני מתנדבת בכיתה מסוימת שאני ממש אוהבת אותה והם אוהבים אותי . הם קוראים לי בשמות למשל: נסיכה , מלכה , מהממת ועוד.
אני ממש אוהבת להיות שם, הם משמחים אותי שאני עצובה ומתי שהם כועסים או שהם בוכים אני שם לעזור להם , כבר ביום הראשון שלי שם הם ידעו שהם לא צריכים לדאוג כי אני שם לעזור להם.
בכל יום שני ושלישי אני מגיעה לשם ורק מחכה להגיע לשם.
הן כותבות לי מכתבים, ובסוף השנה אני אבוא אליהם והביא להם מתנה שהם יזכרו אותי , אני אוספת את הברכות שהם עשו לי במלך השנה לקלסר גדול ואביא להם מתנה מכסי האישי שמתנה גדולה עבורם . אבל זה סוד אז לא לגלות ;)
נ.ב שם הדוגמנית לי הוא: בלוסי

hilachen

שליחה על ידי hilachen » 16 ינואר 2019, 11:11

תרומה לקהילה- :)
שם דוגמנית: hila______
תרומה לקהילה מתבטאת בהמון אופנים יש תרומות משמעותיות ויש פחות כל תרומה מאוד חשובה כי בלעדי התרומות האלו יהיו אנשים הנשארים בלי כלום או מחלות שאין למציאת התרופה שלהן מימון, כי המחלות נדירות ואז האנשים החולים בהם מתים בגיל קטן.
עכשיו אני תורמת למשל כל פעם שאנשים באים להתרים אצלנו אני מביאה לפחות 30 שקל ובכללי אני תורמת כסף כי לדעתי זה חשוב כי יש אנשים שאין להם מה שיש לי בחיים, להם יש קצת ולי יש הרבה ואני לא צריכה את כל מה שיש לי אז אני תורמת וזה גורם לי להרגיש טוב עם עצמי יש לי מן תחושה מספקת כזאת שעשיתי משהו טוב.
אני גם מתנדבת בבתי ספר ואני עוזרת שם בצהרוניות ומשחקת עם ילדים שם ואני עושה את זה פעמיים בשבוע :!:
אני חושבת שכולם צריכים להתנסות בתרומה לקהילה זה יגרום להרגשה טובה וגם אפשר להכיר אנשים נחמדים מזה.
התנדבתי גם פעם בגנים לחודש אבל הייתה שם אחת שאמרה שאסור לי להיות שם יותר כי זאת יותר מדי אחריות אבל היה לי שם ממש כיף והאנשים שם היו ממש נחמדים
וגם בבית ספר יש לנו פעם בשנה "חיים לאלון" זה אגודה עם ילד עם מחלה שההורים שלו ממנים את האנשים שמנסים למצוא לזה תרופה ואנחנו בעצם אורזים משלוחי מנות שהם מוכרים כדי להרוויח כסף.
וגם אני יוצאת להתרמות פעמיים בשנה כל שנה התרמות שדופקים בדלת.
בתודה, הילה :D

Xשניני

שליחה על ידי Xשניני » 17 ינואר 2019, 18:07

שם הדוגמנית: Cassie
אני מתנדבת בבתי אבות פעם בשבוע כבר חצי שנה.
לפני חצי שנה ראיתי טלוויזיה, הייתה תוכנית שהראתה מה קורה בתוך בתי האבות. בתוכנית היו קשישים שלא היו יכולים לעמוד, ללכת, לשבת ועוד פעולות שכולנו עושים ביום יום בלי בעיה, והמטפלים בבית האבות מתעלמים מהם ואפילו מכים, מקללים וצועקים עליהם.
היה לי עצוב וקשה לראות את זה ואני מודה שאפילו בכיתי מרוב שזה עצוב. אחרי כמעט שבוע התחלתי להתנדב בבית אבות שנמצא חצי שעה מהבית שלי.
כשהתחלתי להתנדב הכרתי ניצולי שואה, ואנשים שהיו במלחמת ששת הימים ותדעו לכם האנשים האלה גיבורים ובלעדיהם לא היינו פה.
אני מאוד אוהבת לבוא לשם, הם אנשים מדהימים ואין לכם מושג כמה הם שמחים אפילו שרק אומרים להם "בוקר טוב" וממש כיף לי לדבר איתם :) ואני באה לשם אפילו שלוקח לי הרבה זמן להגיע לשם באוטובוס, אני מרגישה שאני עושה את זה בשבילי, לא בשבילם.
אני לא רואה את עצמי כ"תורמת לקהילה", הקשישים הם אנשים לכל דבר, לצערי אנחנו ב2019 ועדיין אנשים לא יודעים ש"זקן" זאת לא קללה, ושלאנשים זקנים יש רגשות.
אני פשוט מתביישת באנשים שלא מכבדים מישהו רק בגלל הגיל שלו.
היום, כל אחד שופט בנאדם לפי הכריכה ולא לפי התוכן, עם יד על הלב אני אומרת לכם שקשישים הם נחמדים כמו אנשים צעירים ואפילו יותר, מה שמרגיש לי פספוס, ששני הסבאים שלי נפטרו ולא זכיתי להכיר אותם.

Bestgal

שליחה על ידי Bestgal » 17 ינואר 2019, 19:56

שם הדוגמנית: BESTGAL
לאחר שהגעתי לגיל 13 מצאתי את עצמי בוהה בטלווזיה בערוצים שונים
אחד הערוצים הראה לי (ערוץ באנגלית לא זוכרת את המספר) כלבים כלואים ובודדים
לאחר מכן ביקשתי מאימא שלי ללכת לחנות אימוץ כלבים
אימצנו כ20+ כלבים וחילקנו אותם בחינם
חילקנו לעניים,קשישים,ילדים לכל אדם שרצה
הכלבים עוררו שימחה בלב של האנשים הללו
הרגשתי שאני עושה מעשה טוב לאחר מכן תרמתי מעצמי בבית אבות
עזרתי לניצוליי שואה
וזכיתי לטפל בקשישה בת 91!
לאחר מכן אפילו בכיתי כשראיתי את כל השימחה והחיוכים שבפניהם
השתדלתי לעשות ככל שיכלתי
בנוסף התנדבתי כשמרטפית ומורה פרטית לילדים בכיתות ב עד א
התנדבתי בחינם
ואפילו הכרחתי את אימא שלי ללכת לבקר חולי סרטן
מעשים אלו קרו בשנת 2018
שנה שבה הכי תרמתי ושיפרתי את עצמי:)
השנה שאני הכי גאה בה
השנה בה עשרות אנשים חיכו בזכות המעשים שלי
תודה על נתינת השתתפותי
באהבה רבה גל 3>

קיקי111

שליחה על ידי קיקי111 » 17 ינואר 2019, 20:24

שם דוגמנית: nono12345

אוקיי אז האמת אני לא הכי יודעת מאיפה להתחיל כי עזרה לקהילה זה נושא שמאוד חשוב לי ולעזור לאחרים זה משהו שהוא ערך עליון מבחינתי.
טוב אז אני עושה כמה וכמה דברים שמאוד משמעותיים מבחינתי והם חלק מהיום יום שלי
אני בתיכון כבר ויש לי בבית ספר מעורבות חברתית שבעצם אני מתנדבת במקומות.
אני פעילה בתנועות הנוער והחלטתי להתנדב בבתי חולים כליצן רפואי שמבחינתי זה עושה לי את היום, זה גורם לי להרגיש טוב עם עצמי וזה נותן לי כלים.
אני החלטתי להתנדב בבתי חולים ולעשות את זה משום שאני מאמינה בזה, אני מאמינה בעזרה וברפואה מאושרת וזה עושה טוב על הלב לדעת שאיכפת ממך ולשמח אנשים אחרים זו גדולה בעייני.
אני גם תורמת כסף לפרויקט שנקרא time שבו תורמים כסף למען שמירה על בתי גידול בעולם

אין לי מה להוסיף יותר מזה.
תודה שהחלטתם לעשות על זה בפורום זה מאוד חשוב לדעתי

רוני3276

שליחה על ידי רוני3276 » 17 ינואר 2019, 22:04

תרומה מבחינתי זה לפעול לצמצום העוני למען יצירת חברה צודקת וטובה יותר, על ידי: סיוע לאוכלוסיות במצוקה על בסיס אוניברסלי, הנעת החברה האזרחית לערבות הדדית ונתינה והובלת שינוי בסדר העדיפויות הלאומי. בתור אחת שמשתתפת בתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" (תנועת נוער שמטרתה לשלב ילדים עם צרכים מיוחדים שמתקשים בחברה ביחד עם כולם) אני יודעת כמה זה חשוב לטרום לקהילה ולא רק לילדים עם צרכים מיוחדים אלא לכל המתקשים בחברה כי בסופו של דבר כל אירוע גנבה, שוד וכ'... משפיע עלינו, החברה הישראלית ועל היחס שלנו עם מדינות וגם על היחס בין אדם לאדם שזה הכי חשוב. :D
יתרונות התרומה: :!:
1. סיוע שוויוני ברחבי הארץ ובכל המגזרים ללא הבדל דת, גזע, מין, תרבות ולאום
2. הקפדה על שקיפות מלאה ללא שקרים כמעט בכלל
וכמות ההיענות בארץ רק בעמותה אחת: הפעלת 19,100 מתנדבים נפלאים המבצעים כ-452 אלף שעות התנדבות בשנה ומהווים את אחת מאבני היסוד של החברה הישראלית.
תוצאה אחת מבין המון היא: הודות לחשיבה יצירתית, איגום משאבים ומודל פעולה אפקטיבי, מצליחים הארגונים למנף את ההשקעות במיזם לביטחון תזונתי ולחלק מזון בשווי של עד פי תשע מהתקציב המושקע בתפעול התכנית
בשבילי תרומה גם קשורה להצלחה אישית כי יכול להיות שאף פעם לא חשבתי על תרומה כי לא היה לי זמן בגלל לימודים אבל במסגרת בית הספר היה את פרוייקט המעורבות החברתית שהיא להתנדב בכל מקום כלשהו וזה הולך לתעודה לתיכון כ30 שעות בשנה (אם תשאלו אותי זה ממש קצת ואפשר להתנדב שעה בכל יום ולסיים את זה ב30 ימים) והתנדבתי שם מבחינתי זה הצלחה כי עד לפני המעורבות החברתית אותו הבן אדם שלא היה רע או מגעיל בכלל פתח לעצמו דלת חדשה וזו הצלחה מבחינתו ויש כאלה שהצלחה מבחינתם זה להקדיש את כל החיים עבור תרומות ולא לעשות שום דבר אחר בחיים שזה גם בסדר כל עוד הם תרמו ויש כאלה שמבחינתם לתת 10 אגורות לעניים נחשבת תרומה מבחינתם...
לסיכום תרומה זה מעשה שלא עוזר רק לאחרים הוא משפיע עלינו, הדברים שאנחנו עושים בחיים, העתיד שלנו, החינוך שלנו עבור עצמינו ודורותינו ההמשך שלנו, המצפון שלנו, היחסים שלנו בין אדם לחברו ומעשינו משקפים אותנו ואת המדינה שלנו ואת חברת המופת שנהפוך להיות :mrgreen: / :evil:

נעול