תחרות כתיבה- תרומה לקהילה

רוצות להרוויח יהלומים בחינם? זה המקום!
גיני וויזלי

Re: תחרות כתיבה- תרומה לקהילה

שליחה על ידי גיני וויזלי » 14 ינואר 2019, 08:50

גיני וויזלי כתב:
14 ינואר 2019, 08:48
תרומה היא מתנה הניתנת, בדרך כלל למטרות צדקה ו/או על מנת לקדם מטרה כלשהי. תרומה כוללת נתינה של מזומנים, שירותים, מוצרים חדשים או משומשים, כביגוד, צעצועים, מזון וכלי רכב. תרומה גם עשויה להיות גם הענקת סיוע הומניטרי, ויכולה להתייחס גם לצרכים רפואיים כגון תרומת דם או אף תרומת איברים להשתלה.

בישראל רווחת תופעת התרומות, הן על ידי גופים והן על ידי אנשים פרטיים. שיעור העוני בישראל, הגבוה בהשוואה למדינות מערביות אחרות, מדגיש את הצורך של חלק מהאוכלוסיות בקבלת התרומות. בפרט, שכיחה התופעה בחברה החרדית, הן בשיעור התורמים הגבוה והן בשיעור מקבלי התרומות[1]. הנורמות הגבוהות של תרומות בחברה זו מקורן בחיוב לתרום על פי ההלכה (מצוות מעשר) כמו גם ההשקפה ההלכתית לפיה צדקה שקולה כנגד כל המצוות, והנורמות הקהילתיות-חברתיות המאפיינות חברה סגורה, כחברה החרדית.

באהבה הדוגמנית גיני וויזלי ❤❤❤❤💋💖💖❤❤❤
ובנוסף אני תורמת כסף מזון בגדים ולפעמים גם עוזרת לאנשים חסרי בית וכניסה אותם לביתי באהבה גיני וויזלי💗💗💗💗💗❤❤❤❤❤❤❤

ShiraZ7

שליחה על ידי ShiraZ7 » 14 ינואר 2019, 10:33

התנדבות, היא חלק מחיינו.
מהי בעצם ההתנדבות? לעזור למבוגרים ממנוּ לחצות את הכביש? לעזור לשכנה עם הקניות? כןXD
התנדבות היא.. לעשות משהו ללא תמורה, לעשות כי בא לנו ולא כי מישהו אמר לנו. ובעיניי? זה דבר מדהים.
במה אני מתנדבת? במה אני תורמת לקהילה?
מ-ח-ז-ו-ר אני ממחזרת, אני שומרת על הסביבה, אני שומרת ירוק.
ותנחשו מה? אני אוהבת לעשות את זה!
גם את יכולה! ביחד, נשמור על כדור הארץ.
שם השחקנית: SHIRAZ

angel_

שליחה על ידי angel_ » 14 ינואר 2019, 11:28

אוקיי אז היי רציתי לכתב לכן היום על איך אני בוחרת לתרום לקהילה ולאנשים שמסביבי.
הדבר הראשון שאני בוחרת לספר זהו לפי דעתי הדבר הכי חשוב וזה- הצלת חיים.
אני מתנדבת במד"א ובוחרת לעזור לאנשים הנמצאים במצב חירום באופן יום יומי וזה גורם לי להרגיש סיפוק אדיר, לראות אנשים שיכלו להידרדר למצבים גרועים ביותר
אך בזכותי ובזכות חבריי המתנדבים הם נשארו בחיים והנזק פחת.
הדבר השני שבחרתי לספר היום זהו המשצים אני פעילה בתנועת נוער זו ושמחה להיות חלק ממנה.
הכרתי שם חברים חדשים ונפלאים, תרומתי לקהילה בעזרת המשצים היא שבעצם במהלך פעילותנו אנחנו הולכים לבתי ספר ומדריכים אותם על נושאים שונים וכו'
התרומה השלישית והאחרונה שאספר היא בעצם תרומה אישית שלי שלא קשורה למסגרת כלשהי, כשהייתי קטנה הייתה לי מחלה ושהיתי זמן ארוך בבית החולים.
לאחר שנרפאתי החלטתי לעזור ולתרום לילדים שהיו במצבי כמו שעזרו לי, למשל ללכת ולדבר איתם, לשחק איתם וכו' אני בטוחה שזה משפר את ההרגשה ועוזר להם.
אז בעצם זהו להיוםXD שמחתי לספר על האופן שאני בוחרת לתרום לקהילה.
הדוגמנית: angel16

-or-

שליחה על ידי -or- » 14 ינואר 2019, 17:35

שם הדוגמנית : -or-
תרומה לקהילה
בבית הספר שלי יש להקה ייצוגית של תיאטרון, ולהקה ייצוגית של מחול(שאני נמצאת בה)
פעם בחודש,אנחנו נוסעים לבית הספר "אסיף" בבית החולים "אסף הרופא", שהוא בית ספר שיקומי מיוחד לילדים נכים ולילדים עם צרכים מיוחדים.
אנחנו עושים ריקודים והצגות וקונים להם הפתעות ומתנות ומופיעים בפניהם ובסוף אנחנו עוזרים להם בשיעורים ומשחקים איתם בהפסקות,וכולנו נהנים ואין ילד שבהפסקה נשאר בודד, כולם עם כולם, משחקים ונהנים D:
אנחנו חוזרים לבית הספר ומספרים לכולם עד כמה זה היה כיף......
ואחרי זה אנחנו מדברים איתם אחר הצהריים ובשבילי, כל דבר קטן שאפשר לעשות זה תרומה ענקית!

חשוב לתרום לקהילה ובהצלחה לכולן D:

הילה432

שליחה על ידי הילה432 » 14 ינואר 2019, 19:11

שם הדוגמנית: הילה432
תרומה לנזקקים
אני חושבת שבמקום שתמיד תתרמו לקהילה ולבתי ספר, גם צריך לחשוב קצת על מי שבאמת צריך את התרומה
חשבתם פעם שמי שבאמת נזקק הוא גם בן אדם? הוא בן אדם רגיל, עם מוגבלות. אני חושבת שכדאי לתרום לעמותות. נגיד, כנפיים של קרמבו וזה.
ואני כותבת את זה לא רק בשביל לזכות, כן הייתי שמחה לזכות אבל אני כותבת את זה באמת שמי שקורא את זה ייקח ויבין אותי שגם הנזקקים הם בני אדם וצריך לתרום גם להם איזה משהו
לא חושבים ככה?
תגיבו לי :D

amanda5

שליחה על ידי amanda5 » 14 ינואר 2019, 19:12

הלכתי להתנדב עם הכיתה שלי בבית חולים.
הלכנו למחלקה של ילדים שחולים קשה,ושימחנו אותם.
במחלקה,פגשתי ילדה שקוראים לה רותם,ומאמינים שהיא לא תשרוד.
היא הייתה הילדה שהכי ריגשה אותי!עניין אותי איך היא מתמודדת עם המחלה שלה,ובסופו של דבר ראיתי שהיא בת גילי,ולדעתי היא ממש גיבורה!
חילקנו להם ממתקים,שרנו ורקדנו,והיה מישהו שניגן בגיטרה.
בכיתה רשמנו להם מכתבים וכל אחד צירף לשקית הממתקים שהכין את הפתק לילד או הילדה.
היה כיף לשמח את הילדים האלו,שלא נשברים בגלל המחלה!
היה ממש כיף והיו כמה אחיות שהצטרפו אלינו ומחאו כפיים,זה היה מרגש,
גם ההורים של הילדים מאוד שמחו לראות אותנו,כי קשה להתמודד עם המחלה הזו.
<><><><><><><><><><><><><><>
אני חושבת שאם אתה רוצה אתה יכול גם לא לעשות משהו כזה גדול אתה יכול להרים לכלוך
מהרצפה,או לעזור לאח שלך בש"ב.

הילה432

שליחה על ידי הילה432 » 14 ינואר 2019, 19:18

הילה432 כתב:
14 ינואר 2019, 19:11
שם הדוגמנית: הילה432
תרומה לנזקקים
אני חושבת שבמקום שתמיד תתרמו לקהילה ולבתי ספר, גם צריך לחשוב קצת על מי שבאמת צריך את התרומה
חשבתם פעם שמי שבאמת נזקק הוא גם בן אדם? הוא בן אדם רגיל, עם מוגבלות. אני חושבת שכדאי לתרום לעמותות. נגיד, כנפיים של קרמבו וזה.
ואני כותבת את זה לא רק בשביל לזכות, כן הייתי שמחה לזכות אבל אני כותבת את זה באמת שמי שקורא את זה ייקח ויבין אותי שגם הנזקקים הם בני אדם וצריך לתרום גם להם איזה משהו
לא חושבים ככה?
תגיבו לי :D
אה, ושכחתי לציין שאני תרמתי שיער לסרטן, וכל השכבה שלי בתיכון מתנדבת לכל מיני עמותות, וזה החלק שלנו בעזרה.

Lia Afriat

Re: תחרות כתיבה-

שליחה על ידי Lia Afriat » 14 ינואר 2019, 22:22

התרומה לקהילה שלי
הדוגמנית והתורמת; LIA AFRIAT

כשאנו האנשים הולכים ברחוב ומביטים על העולם שסביבנו אנו מתפללים שהעולם יהיה מקום טוב יותר הריי זה העולם שבו אנחנו גדלים וגם הילדים והנכדים שלנו בעתיד יגדלו
לכן אחד הדברים החשובים שאנו רוצים ומשתוקקים לגביהם הוא תרומה לקהילה וכמובן חיוך הקשבה תמיכה אמון אכפתיות וכ"ו.
בתור תלמידה ביום יום את נתקלת בהמון מקרים שאת עוזרת לקהילה כמו שאת בכיתה והמורה מבקשת להתחלק בקבוצות ואת לא רוצה שאף ילדה תישאר לבד אז את מרגישה דקירה בלב ולא מוכנה להשאיר את הילדה שנשארה לבד לבד אז את מצרפת אותה אלייך למרות שזאת ילדה שאינך מכירה כל כך טוב את בכל זאת דואגת לה ועוזרת לה
או שיש לך חברות שעצובות ובוכות ואת רוצה לעזור להם בכך שאת נהית להם לעזר בכך שאת מחייכת אליהם ומקשיבה ונותנת עצות להן ורק אחר כך את מגלה שבזכות התרומה שלך הם קמו על הרגליים וזה משמח ומחממם לי את הלב ואני מאושרת כי עזרתי ותרמתי להן וגם אצלנו בבית ספר מאוד חשוב כל התרומה אז תמיד שצריך להתנדב אני הראשונה שמתנדבת בין אם זה למטרות חוץ או בבית ואפילו בבית ספר אני תמיד אתרום כי זה באופי שלי ואני לא יכולה לשבת מנגד שאני רואה מי שהוא שצריך את עזרתי אפילו בדברים הכי שוליים אני עוזרת כמו לזרוק את הזבל בבית ולעזור לילד קטן שמבקש ממני לחצות אייתו את הכביש או ילדה זרה שמבקשת ללכת איתה ביחד לבית ספר כי היא פוחדת זה בעיני עזרה לקהילה ועכשיו אספר לכם שני גם מתנדבת במוסד לקשישים וגם לבעלי חיים ולפחות פעמים בשבוע אחד לכל התנדבות כי זה עושה לי נעים בלב שאני מתנדבת שם ועכשיו אספר לכם סיפור; פעם אחת בבית ספר ביקשו למצוא רעיון מרכזי על התרמה לקהילה ובאותו זמן היה ארגון שאירגן אוכל לנזקקים שהיה צריך מסייעים ועוזרים אז ניגשתי למנהלת ואמרתי וסיפרתי על הרעיון שלי והיא כמובן הסכימה והתנדבנו כל הבית ספר ובכך עזרנו להמון נזקקים זה מחמם את הלב כל פעם מחדש לעזור לנזקקים
אני נותנת עכשיו עצה כל פעם שאתם מבואסים או עצובים לכו תתרמו ותעזרו למי שהוא זה ישנה לכם את המצב רוח מקצה לקצה
זו העצה שלי ואני מקווה שכל מי שתזכה תהנה מהפרס ותנצל אותו עד הסוף ואני אהיה מאושרת בשביל כל מי שתזכה
ולסיום; אני אוהבת לעזור ותרום כפי שכתבתי זה באופי שלי אבל תזכרו לא נולדתי עם זה אלה יישמתי את זה במהלך חיי ורק שתדעו כולם יכולים לתרום אם הם יפנו זמן מחייהם הפרטיים וקצת יתרמו לקהילה אם רק נקשיב ונתרום אחד לשני העולם יהיה מקום טוב יותר
וזכרו; חיוך עצה הקשבה אמת אכפתיות כנות ועזרה ותרומה כמובן יכולים לשנות את העולם מקצה לקצה בין אם זה לחברינו ובין אם זה לאנשים זרים
תמיד צריך להיות אנשים טובים כי לפניי שאנו יפים חמודים ובעלי אופי אנחנו בני אדם שאכפת להם אחד מן השני כי זה בטבע שלנו וכשאנו תורמים לקהילה אנחנו בני אדם
בעיניי זו תרומה לקהילה וזה הקטע שלי אשמח אם לא יעתיקו ממני כלומר כל הזכויות שמורות ל-LIA AFRIAT] [/u
טוב אני הייתי ליה אפריאט שיהיה לכולכם חיים תותים ואני מקווה שתלמדו מה שהוא מן המאמר
ואם זה יותר מ400 מילים אני מצטערת אז בבקשה אל תפסלי אותי

לילוש16

שליחה על ידי לילוש16 » 14 ינואר 2019, 22:28

התרומה שלי לקהילה שלי
שם הדוגמנית:לילוש 16
בשבילי תרומה לקהילה היא כשאתה נותן מעצמך לעזור לקהילה שלך מבלי לבקש משהו בתמורה ולא לוקח אם מציעים המעשה הטוב שעשית הוא תרומה לשני הצדדים .אני חושבת שמאד חשוב לעזור לקהילה .

היו לי מלא פעמים שתרמתי לקהילה היו מלא פעמים שראיתי מישהו שזוקלעזרה והייתי בדרך הבייתה או למקום אחר וחשבתי אם לעבור ליד או לבוא ולעזור ,אני מודה שלא עזרתי כל פעם אבל כשעזרתי פעם אחת לאישה מבוגרת שהיו לה מלא קניות או התקשתה ללכת ברגל לבד לבית שלה הרגשתי כלכך טוב .לאחר שעזרתי היא אמרה ליתודה ובאתי להגיד אין בעד מה והיא רצתה לתת לי משהו בישביל העזרה שנתתי לה אבל אותי לימדו בבית שכשאתה נותן אתה נותן מהלב ולא בישביל שיביאו לך משהו בתמורה אתה מקבל בתמורה שמחה בלב על שעזרת לאחר .אמרתי לה שהכול בסדר והיא יכולה לשמור את זה לעצמה וכמו שראיתי בסירטון שראיתי בפיסבוק ובבית ספר להמשיך אם את יכולה להעביר אתה זה הלאה ולעזור למישהו אחר. יש גם בתיכון פרוייקט מחויבות אישית שבו אתה מחוייב לעזור בדרך כלשהי לקהילה ואני נרשמתי לעזור לאחראית על השאלת ספרים בקיץ .כשהתחלתי את המחויבות אישית זה היה ביום האחרון לתעודות של סיום כיתה י ובהתחלה רציתי לחזור הבייתה .שהתחיל החופש למרות שכבר ידעתי איזה עבודה קשה הולכת להיות ,באתי שמחה כולי לשם .וכשכבר הייתי שם היה שקטו המורה הייתה עייפה ומשועממת הייתי מדליקה את הטלון למען יהיה אווירה טובה כי היו שעות שהיינו רק יושבים ומחכים שתלמידים יגיעו.יש לי עוד מה מה לספר אבל אני אגיד לכם משהו אני מאמינה שכשאתה עושה משהו טוב לקהילה או לכלמישהו אחר שהוא לא אתה אלוהים יעשה שיקרה לך משהו טוב באותו יום או כמה זמן לאחר מכן העזרה לקהילה זה מין סיבוב אם אתה תעזור למישהו והוא יעזור גם וכה ילך מאדם לאדם העולם יהפוך לעולם טוב יותר.

Noam9816005

שליחה על ידי Noam9816005 » 14 ינואר 2019, 22:40

היי חברות :D
אני נועם (שם הדוגמנית-נועםם)
רציתי לשתף אתכן בנושא קרוב לליבי, שנורא חשוב לי לתמוך בקהילה הזו...
לפני שנתיים, אולי אפילו שלוש, תרמתי שיער לחולות סרטן.
ככה גם אחותי, בת דודה שלי, וחברה הכי טובה שלי
כולן תרמו שיער כי הן תכננו לעשות את זה כבר הרבה זמן.
אני הארכתי את שיערי במשך יותר משנה כדי לתרום! כן, חיכיתי כל כך הרבה זמן, טיפחתי את השיער כל כך כדי שיתחזק ויצטרך, כדי שאני אעשה מעשה טוב למישהי שצריכה את השיער שלי
למה עשיתי את זה חוץ ממעשה טוב?
חוץ מזה שזה הדבר הכי מדהים וערכי שעשיתי בחיים שלי,
זה חידוש מרענן בטירוף
זה כל כך מדהים להגיע לכיתה ולהסביר לחברות שלי למה עשיתי את השינוי המשמעותי הזה
אפילו המורים והמורות שלי התפעלו מזה שתרמתי אותו.
בקיצור... אם יש לכן שיער עבה וארוך, בבקשה תתרמו את השיער
זה בסך הכל 25-30 ס״מ, ותדמיינו את החיוך שיהיה על הפנים של הילדה חולת הסרטן שתעניקו לה את המתנה הזו✨
דבר שני שאני עושה כרגע:
בתור מחוייבות אישית, ופעילות כיפית ומהנה פעם פעמיים בשבוע
אני ושתי החברות הכי טובות שלי הולכות לצער בעלי חיים
כן, מכלאה.
של כלבים שבסך הכל רוצים אהבה❤️
מה עושים שם אתן שואלות?
בעיקרון... נהנים!
זה לטייל עם כלבים מדהימים ומקסימים שננטשו, שהתעללו בהם, שעברו חיים בסך הכל לא קלים...
כל כלב שם הוא עולם ומלואו, אכפתי ונאמן, הדבר היחיד שיכול להקשיב לך ולהיות לצדך לכל החיים...
אז רציתי למסור לכן, אם יש לכן שיער ארוך, תתרמו.
אם צריך לעשות מחוייבות אישית בבית הספר, תלכו לצער בעלי חיים, תנו לחיות לחיות, או לכל עמותה אחרת
זה סיפוק אדיר וזה פשוט מדהים וכיף💋 השעות הכי כיפיות שלי בשבוע
תודה על הקריאה, אוהבת💘

נעול